Obrażający transparent kibiców Legii Warszawa przed meczem z Górnikiem

Spotkania w polskiej Ekstraklasie niewątpliwie bardzo często wywołują więcej emocji na trybunach, niż na boisku. Niemałe zamieszanie postanowili wywołać kibice Legii Warszawa, którzy na własnym stadionie wywiesili transparent, nawołujący do wyjazdu kibiców na spotkanie do Zabrza. Co dokładnie zawierał transparent wywieszony na trybunach w Warszawie?

Kibice Legii Warszawa przed meczem z Górnikiem Zabrze

Legia Warszawa przed przerwą reprezentacyjną przegrała na swoim stadionie spotkanie ze Stalą Mielec 1:3. Jednak głośno zrobiło się nie tylko o samym meczu, lecz również o zachowaniu kibiców stołecznej drużyny. Na trybunach wywieszony został transparent o obraźliwej treści, który nawoływał kibiców Legii do wyjazdu na następne spotkanie w Zabrzu.

Obraźliwy transparent na stadionie Legii Warszawa

Na transparencie znalazła się treść: „Chociaż w Zabrzu śmierdzi i bieda, za Legią na wyjazd jechać trzeba. 21.11”. Taka motywacja kibiców do wyjazdu na spotkanie w Zabrzu na pewno wywołuje sporo oburzenia w wielu środowiskach. Może to być zapowiedź również tego, że na stadionie nie będzie spokojnie. Na zabrzańskim obiekcie sportowym może być naprawdę gorąco, a służby bezpieczeństwa będą musiały być przygotowane niemal na wszystko.

Przypomnijmy, że spotkanie pomiędzy Górnikiem Zabrze a Legią Warszawa odbędzie się 21 listopada. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:30 przy ulicy Roosevelta na zabrzańskim stadionie Arena Zabrze. Wbrew powszechnej opinii faworytem tego spotkania będzie miejscowa ekipa Górnika Zabrze. Zespół z Warszawy zaliczył ogromny spadek formy i obecnie musi znaleźć sposób na opuszczenie strefy spadkowej.