Indywidualne Mistrzostwa Polski w Boksie Olimpijskim odbędą się w Zabrzu

Już w grudniu na terenie Zabrza odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Polski w Boksie Olimpijskim. Mowa tutaj o zawodach zarówno dla seniorów, jak i seniorek. Do tej kategorii kwalifikują się osoby w wieku od 19 do 40 lat. W szranki na zawodach w Zabrzu staną więc najlepsi zawodnicy z całego kraju.

Zawody bokserskie rangi mistrzowskiej w Zabrzu

Na pewno obecnie wielu kibiców sportowych jest oddanych piłkarskim emocjom. Reprezentacja Polski awansowała do kolejnej fazy Mistrzostw Świata w Katarze, stąd też sporo osób śledzi wyniki polskich piłkarzy i wciąż ma nadzieję na osiągnięcie sukcesu. Jednak pasjonaci boksu będą mogli wziąć udział w zawodach bokserskich, które już niedługo odbędą się w Zabrzu.

Indywidualne Mistrzostwa Polski w Boksie Olimpijskim w Zabrzu odbędą się 7 i 8 grudnia. Pierwszego dnia do rywalizacji staną kobiety, z kolei dzień później zawalczą mężczyźni. Wiadomo, że zawody zostaną zorganizowane w Hali „Pogoń”. Warto dodać, że wydarzenie jest organizowane przez władze bokserskie w Polsce. Dzięki temu punkty, które zdobędą na tych zawodach zawodniczki i zawodnicy, będą brane pod uwagę w klasyfikacji, która wyłoni uczestników kadry narodowej na Olimpiadę w 2024 roku, która odbędzie się w Paryżu. Dodajmy, że to wydarzenie sportowe zostało objęte patronatem honorowym przez prezydent Zabrza Małgorzatę Mańkę-Szulik.

Dodaj komentarz