Górnik Zabrze zwycięża w Mielcu

Piłkarze Górnika Zabrze w końcu skutecznie przełamali serię ostatnich meczów ligowych bez zwycięstwa. Seria ciągle powiększała się i wynosiła już sześć spotkań. Tym razem Zabrzanie udali się do Mielca na mecz z miejscową Stalą i zdołali odnieść ważne zwycięstwo.

Debiutant zdobył bramkę na wagę zwycięstwa

Mecz sam w sobie był dość nieprzewidywalny, ponieważ od samego początku padał śnieg. O ile w pierwszej połowie nie był on jeszcze tak uciążliwy, to w drugiej połowie opady śniegu coraz bardziej utrudniały piłkarzom ten mecz. W ten sposób mecz też się zaostrzył, a sędzia Damian Sylwestrzak musiał w tym spotkaniu pokazać aż osiem żółtych kartek. Koniec końców po okazjach dla obu zespołów w tym meczu, bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 76. minucie meczu Anthony van den Hurk. Piłkarz ten zdobył gola po tym, gdy ogromny błąd popełnił bramkarz Stali, a więc Bartosz Mrozek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:1 dla Górnika Zabrze. Duża zasługa w tym na pewno jest bramkarza Górnika, a więc Daniela Bielicy, który tego dnia świetnie spisywał się w bramce.