Zabrze gospodarzem Sympozjum Młodych Sportowców "Odkryj swoją pasję sportową"

Prelekcje podczas sympozjum prowadziły takie osobistości jak prof. dr hab. inż. Marek Gzik, założyciel i dyrektor Europejskiego Centrum Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia Politechniki Śląskiej; Adam Matysek, były bramkarz Ekstraklasy i Bundesligi, teraz na stanowisku Prezes Zarządu Górnika Zabrze S.A.; rodzice Antka Radzimskiego, 11-letniego szachisty z sukcesami na arenie krajowej i międzynarodowej, Katarzyna-Weber Radziska i Adam Radzimski oraz wielu innych.

Sympozjum rozpoczęło się w piątek 17 listopada. Pierwszy panel dyskusyjny o godzinie 9.30 dotyczył tematu: „Życie to ciągłe wybory? Najważniejsze czynniki składające się na sukces sportowy młodego człowieka”. Drugi panel, który rozpoczął się o godzinie 12.30, nosił tytuł: „Czy dążąc do sukcesu sportowego musimy rezygnować z samych siebie? Doświadczenie, a dążenie do osiągnięcia celu”.

W ramach programu dodatkowego odbyły się bezpłatne warsztaty Outdoor Education, prowadzone przez dr Agnieszkę Koszałkę-Silską, pracownicę AWF w Poznaniu. Metoda pracy opierała się na koncepcji „Outdoor Education”, która ma na celu rozwój psychiczny, fizyczny i społeczny młodzieży poprzez aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. W tym podejściu kluczowe są zadania wymagające od uczestników aktywności fizycznej, a także współpracy i komunikacji.

Dodaj komentarz