Zabrze: Baśniowe światło-muzyczne spektakle w Parku Miliona Świateł

Popularne miejsce rekreacyjne w Zabrzu, Kąpielisko Leśne, na nowo przeistoczyło się w magiczną oazę światła i muzyki. Tym razem, niezwykłe, interaktywne instalacje świetlne inspirowane bajką „Alicja w Krainie Czarów” przyciągają do miasta rzesze zwiedzających. Najnowsza ekspozycja nosi nazwę „Alicja – Park Miliona Świateł” i jest zupełnie inna od wszystkiego, co dotychczas prezentowano w tym miejscu.

Niewątpliwie, projekt iluminacji Kąpieliska Leśnego to jeden z najbardziej pociągających zjawisk w mieście, które cieszy się popularnością już trzeci rok z rzędu. Jednakże, w tym sezonie organizatorzy postanowili zaskoczyć publiczność nowym motywem – Alicją i jej magiczną krainą. Od października, każdy ma możliwość przenieść się do świata niesamowitych przygód bohaterki powieści Lewisa Carrolla.

Prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik nie kryje swojego entuzjazmu: „Młodsze pokolenia uwielbiają Alicję i jej niezwykłą Krainę Czarów. Światła w parku, które dzisiaj rozjaśniają Zabrze, są dla każdego, kto postanowi odwiedzić nasze magiczne miasto. Chcielibyśmy zaprosić wszystkich do dołączenia do nas w Parku Miliona Świateł, aby przeżyć niezapomniane chwile w towarzystwie Alicji.”

Na terenie Kąpieliska Leśnego, odwiedzający mogą podziwiać 16 różnych stref scenograficznych, składających się z ponad 200 unikatowych iluminacji. Całość podkreślona jest przez ponad milion kolorowych i energooszczędnych diod LED. Wśród licznych atrakcji, na szczególną uwagę zasługuje labirynt o powierzchni ponad 500 metrów kwadratowych, w którym umieszczono dodatkowe świetlne rzeźby.

W tym sezonie wprowadzone zostały również nowe zasady dotyczące biletów. Organizatorzy zdecydowali się na rezygnację z biletów datowanych, co pozwala na ich użycie w dowolnym dniu trwania wystawy. Dzięki temu, nieprzewidziane okoliczności jak złe warunki pogodowe czy nagłe choroby nie pokrzyżują planów zwiedzającym. Dodatkowo wprowadzono promocję na bilety zakupione online i wykorzystane od wtorku do czwartku, które są tańsze o 10 złotych.

Ekspozycję można zwiedzać od wtorku do niedzieli (od 20 października) oraz w poniedziałki – 25 grudnia i 1 stycznia.