Edukacja profilaktyczna dla przedszkolaków na temat bezpieczeństwa w Multikinie Zabrze

We wtorek, kinoteatr Multikino w Zabrzu stał się miejscem niecodziennej lekcji dla dzieci przedszkolnych. Spotkanie, zorganizowane przez obsługę kina, miało na celu podniesienie świadomości najmłodszych dotyczącej ich bezpieczeństwa. Właściciele zabrzańskiego Multikina stworzyli doskonałą platformę do przekazywania wiedzy na temat bezpieczeństwa, a policjanci chętnie skorzystali z tej okazji, aby przeprowadzić kolejne zajęcia profilaktyczne.

Podczas spotkania w kinie, funkcjonariusze szczegółowo omówili zagadnienia związane z bezpieczeństwem najmłodszych. Edukowali dzieci, jak powinny postępować, gdy zostają same w domu, jak unikać niebezpieczeństw podczas zabawy na zewnątrz oraz jak poruszać się po drodze z zachowaniem pełnej ostrożności. Zadbali również o to, by uświadomić dzieci jak ważne jest bezpieczeństwo podczas nadchodzących letnich wakacji.

Spotkanie było pełne nadziei, że za sprawą zaangażowania rodziców, opiekunów, a przede wszystkim samych policjantów, najmłodsi będą lepiej przygotowani do radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Celem tych działań jest zapewnienie, że każde z nich będzie posiadało niezbędną wiedzę na temat bezpiecznego postępowania w różnych sytuacjach.

Dodaj komentarz