Górnik Zabrze przegrał sparing rozegrany na koniec zgrupowania przedsezonowego

W ostatnim czasie Górnik Zabrze przygotowywał się do rundy wiosennej w PKO Ekstraklasie. Zabrzanie mają jeszcze ambitne plany na ten sezon, więc chcą przygotować się do tej rundy jak najlepiej. Jeśli chodzi o wynik ostatniego sparingu rozegranego na obozie przygotowawczym, to niestety spotkanie zakończyło się porażką 2:3. Rywalem zabrzańskiej drużyny była ekipa z Bułgarii, a dokładniej CSKA Sofia.

Górnik Zabrze przegrywa z CSKA Sofia

Mecz pomiędzy Górnikiem Zabrze a CSKA Sofia od samego początku był emocjonujący. Już w 1. minucie bramkę zdobył Brayan Moreno. Na tym jednak bułgarscy piłkarze się nie zatrzymali. Już w 25. minucie na tablicy wyników widniał wynik 0:2. Drugą bramkę z rzutu karnego zdobył Iwan Turicow. Na szczęście piłkarze Górnika szybko się otrząsnęli. Bramkę kontaktową zdobył Szymon Włodarczyk, padła ona w 29. minucie. Do wyrównania doprowadził również Szymon Włodarczyk, który 80. minucie zdobył wręcz identycznego gola jak ten pierwszy. Niestety ostatnie słowo w tym meczu należało do piłkarzy z Sofii, którzy w doliczonym czasie gry za sprawą Menno Koch zdobyli bramkę zwycięską. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:3. Dodajmy, że klub piłkarski Górnik Zabrze już niedługo rozegra swój pierwszy oficjalny mecz w ramach rundy wiosennej PKO Ekstraklasy.