Górnik nie jest dłużej liderem

Górnik Zabrze cały czas znajduje się w złej passie. Niedawno miało miejsce zjawiskowe zwycięstwo z Legią Warszawa i od tego momentu nie padła już ani jedna bramka. W związku z tym drużyna zremisowała z Wisłą Kraków, aby w następnym meczu odnieść porażkę. Skutkiem tego Górnik Zabrze nie widnieje już dłużej na czele tabeli, ale spadł na drugą pozycję.

Po ostatnim meczu ciężko jest jednak zarzucać wiele drużynie z Zabrza, gdyż grali całkiem dobrze, jednakże rywale mieli doskonale opanowaną technikę. Skupiali się przede wszystkim na obronie, dzięki czemu udało im się wyprowadzić skuteczny kontratak. Wiele okazji zmarnowali, gdyż piłka często trafiała w pole spalone, jednakże w końcu uśmiechnęło się do nich szczęście.

Po straconym golu Górnik dzielnie walczył, aby nadrobić stracone punkty, jednakże bez skutku. Po wielu straconych okazjach oraz sytuacjach podbramkowych mecz zakończył się na niekorzyść Górnika. Drużyna znajduje się teraz na drugiej pozycji, co oczywiście może się cały czas zmienić, jednakże formę oraz przyszłość drużyny poznamy dopiero w kolejnym meczu.