Kolejna rocznica miasta

W zeszły weekend pogoda nie dopisała, co nie oznacza wcale, że mieszkańcy Zabrza nie mieli powodów do świętowania. Wiele osób spędziło interesujący oraz bardzo ciekawy czas w trakcie świętowania 98 rocznicy nadania praw miejskich Zabrzu. Właśnie dlatego w Domu Muzyki i Tańca miał miejsce koncert zatytułowały „Czas nas uczy pogody”. Mogliśmy posłuchać orkiestry symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej, której przewodzi Sławomir Chrzanowski. Nie obyło się również bez nagród prezydenta w dziedzinie kultury. Otrzymał ją profesor Andrzej Jasiński, Wincent Grabarczyk oraz Tomasz Tobolewski.

Kolejna bardzo dobra informacja dotarła do uszu osób zgromadzonych na koncercie. Chodzi o fakt, że kompleks kopalń zabrzańskich to 109. pomnik historii w Polsce. Stanowi on jeden z sześciu znajdujących się w województwie śląskim pomników historii, co może napawać dumą każdego mieszkańca. To decyzja Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, którą poznaliśmy już pod koniec lipca.

Całe wydarzenie mogliśmy śledzić online, gdyż z oczywistych względów ilość miejsc została ograniczona. Oby świętowanie w przyszłym roku odbyło się na o wiele większa skalę oraz kolejne rocznice przebiegały w uroczystej i zarazem wzniosłej atmosferze.