Przedszkola wzbogacone o oczyszczacze

Dbanie o nasze zdrowie to bardzo istotny element życia każdego człowieka. Właśnie z tego względu wybrane przedszkola w Zabrzu wzbogacą się o oczyszczacze powietrza. Chodzi o zatrzymanie smogu oraz przeciwdziałanie jego skutkom ubocznym, które dotykają przede wszystkim dzieci. Własnie ze względu na nieczyste powietrze zmagają się one z różnorodnymi chorobami oraz cierpi na tym ich rozwój i zdrowie. Z tego względu na skutek drugiej edycji kampanii edykacyjno-informacyjnej „Mogę! Zatrzymać Smog – Przedszkolaku Złap oddech” przedszkola otrzymują oczyszczacze. Opłacono aż 60 nowych oczyszczaczy, których łączna wartość wynosi 68 201, 40 zł.

Gdzie znajdą się oczyszczacze?

Trafią one do wybranych przedszkoli w miejscowości Zabrze. Chodzi między innymi o przedszkole nr 1, nr 3, nr 6 im. Chatka Niedźwiadka, nr 7, nr 8, nr 9, nr 11, nr 12, nr 14 im. Promyczek, nr 16, nr 18 im. Karolinki, nr 19, nr 20, nr 23, nr 25, nr 27. Poszczęściło się przedszkolu nr 28 im. Janoscha, nr 29, nr 33 im. Majki Jeżowskiej, nr 35, nr 36, nr 38, nr 39, nr 41, nr 43 i nr 45. Na sprzęt nie trzeba czekać długo, gdyż powinien pojawić się w wymienionych miejscach już w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Warto jeszcze zaznaczyć, że radzenie sobie ze skutkami ubocznymi smogu stanie się mniej uciążliwe, kiedy wszyscy postaramy się aby smog przestał dokuczać w naszym regionie. Chodzi o zaprzestania palenia węglem oraz wymianę systemów grzewczych na ekologiczne. To w naszych rękach jest przyszłość świata w którym będziemy żyć my, nasze dzieci oraz wnuki.