W Zabrzu odbyła się inauguracja III edycji Uniwersytetu Dziecięco-Młodzieżowego

Kolejna edycja bezpłatnych zajęć została zorganizowana w auli Wydziału Nauk Medycznych imienia profesora Zbigniewa Religi w Zabrzu. Mowa tutaj o kolejnej, bo już III edycji Uniwersytetu Dziecięco-Młodzieżowego. Wydarzenie jest regularnie organizowane przez Miasto Zabrze, a także Wyższą Szkołę Techniczną w Katowicach.

Bezpłatne zajęcia w ramach Uniwersytetu Dziecięco-Młodzieżowego

Do udziału w darmowych zajęciach zaproszono wszystkich mieszkańców, którzy mają od 7 do 17 lat. Łącznie udział weźmie prawie sto młodych osób z Zabrza. Będą oni mieli okazję uczestniczyć w zajęciach, które będą podzielone według grup wiekowych. W ten sposób powstaną grupy 7-10 lat, 11-14 lat oraz 14-17 lat.

Zajęcia mają formę przyjemnej nauki i zdobywania wiedzy w bezstresowy sposób. Nie ma na nich szkolnego rygoru, a zajęcia prowadzone są przez nauczycieli akademickich. Dzięki temu młodzież może zainteresować się naukami ścisłymi oraz artystycznymi. Młodzież będzie uczestniczyć w zajęciach organizowanych w każdą sobotę. Miejscem zajęć jest Wydział WST w Zabrzu, który znajduje się przy ulicy Park Hutniczy 3-5. Warto dodać, że uczestnicy darmowych wykładów będą mogli w następnym okresie wakacyjnym wziąć udział w specjalnym projekcie, którym jest obóz językowo-sportowy.

Zaznaczmy, że projekt Uniwersytetu Dziecięco-Młodzieżowego finansowany jest z pieniędzy pochodzących z Unii Europejskiej. Dokładnie środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego, który dotyczy Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Program odbywa się w latach 2014-2020.

Dodaj komentarz