Wycieczka po Zabrzu wraz z Tomaszem Zubilewiczem

Dobrze wszystkim znany reporter Tomasz Zubilewicz opowiadał o Zabrzu podczas weekendowych wycieczek, które zostały zorganizowane Punkt Informacji o Mieście. W ramach tego wydarzenia wszyscy zainteresowani mogli wybrać sobie kilka tras wycieczek. Jakie trasy mieli do wyboru uczestnicy, w których udział brał także znany prezenter Tomasz Zubilewicz?

Piękna pogoda podczas weekendowych wycieczek

Uczestnicy weekendowych wycieczek po Zabrzu mogli cieszyć się naprawdę piękną pogodą. Dzięki temu na każdej trasie pojawiło się sporo chętnych osób, które z zaciekawieniem wędrowały po przygotowanych szlakach Zabrza.

W sobotę uczestnicy mogli wybierać spośród trzech tras: „Dwie stolice w Zabrzu. Tajemnie placów Warszawskiego i Krakowskiego”, „Śladem Donnersmarcka”, czy też „Moje ulubione miejsca w Zabrzu”. Z kolei w niedzielę chętni mogli wybrać jedną z dwóch tras. Do dyspozycji były również trzy trasy: „Dwie stolice Zabrza. Tajemnice placów Warszawskiego i Krakowskiego”, „De arte sepulcrali” i także „Moje ulubione miejsca w Zabrzu”.

Tomasz Zubilewicz przewodnikiem po zabrzańskich wycieczkach

Uczestnicy, którzy zdecydowali się na wzięcie udziału w weekendowych wycieczkach, mogli wędrować razem z Tomaszem Zubilewiczem. Prezenter telewizyjny, który jest także autorem przewodników turystycznych oraz książek, opowiadał zarówno o miejscach znanych, jak i mniej znanych. Uczestnicy mogli dzięki temu poznać ciekawe miejsca i odkryć ciekawostki na ich temat. Tomasz Zubilewicz pojawił się także w specjalnie zorganizowanym wieczorze autorskim. Został on zorganizowany w Kawiarni Artystycznej w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca. Opowiadał on m.in. o swojej książce „Zabrze na każdą pogodę”.