Lukas Podolski wspiera ukraińskie dzieci, które uciekły ze swojego kraju do Polski

Cały cywilizowany świat łączy się z ludnością Ukrainy, która musi uciekać ze swojego kraju z powodu agresji rosyjskiej. Na pomoc osobom uciekającym przed wojną z pomocą przyszło mnóstwo osób z Polski, ale i całego świata. W akcie solidarności z ukraińskimi obywatelami jest również Lukas Podolski, a więc gracz drużyny piłkarskiej Górnika Zabrze.

Fundacja Arka na pomoc ukraińskim dzieciom

Lukas Podolski już w 2014 roku pomógł założyć Fundację Arka, która na co dzień pomaga dzieciom w Warszawie. Na ten moment Fundacja ma pod sobą około 60 dzieci, którzy pochodzą z warszawskiej dzielnicy Praga Północ. W związku z tym wszystkie dzieci pod opieką Fundacji mogą liczyć na ciepły posiłek w ciągu dnia, a także pomoc przy szkolnych zadaniach domowych. Oprócz tego dzieci mają również organizowane regularnie zajęcia muzyczne i sportowe. Fundacja Arka zapewnia im również atrakcje podczas ferii zimowych oraz organizuje spotkanie wigilijne w okresie świąt Bożego Narodzenia.

Teraz Fundacja Arka otwiera się również na dzieci z Ukrainy. Pierwsza grupa dzieci z Ukrainy już trafiła pod skrzydła warszawskiej Fundacji Arka. Dzieci mogą liczyć nie tylko na pożywienie i ogólną pomoc, ale również na wsparcie mentalne. Celem Fundacji Arka jest również przekazywanie odpowiednich wartości życiowych oraz kształtowanie poczucia wartości własnej u dzieci.

Wpis Lukasa Podolskiego na Instagramie

O przyjęciu dzieci dotkniętych wojną na terenie Ukrainy, Lukas Podolski poinformował na swoim profilu na Instagram. Gwiazda Górnika Zabrze zamieściła wymowne zdjęcia szczęśliwych dzieci w Fundacji Arka. Były reprezentant Niemiec zaznaczył, że wszyscy potrzebujący otrzymają pomoc, miłość, bezpieczne schronienie i ciepło, które jest im bardzo potrzebne. Obecny gracz Górnika Zabrze wyraził również swój sprzeciw wobec wojny oraz cierpieniu niewinnych ludzi.

Pomoc dla Ukrainy i dla tamtejszych obywateli płynie z całej Polski. Przykładem solidarności Polaków ze społecznością ukraińską jest chociażby zmiana nazwy ulicy w Białymstoku na ulicę Wolnej Ukrainy.

Dodaj komentarz