Gdzie najlepiej kupić używany samochód?

Planując zakup samochodu, wielu Polaków decyduje się na używany egzemplarz. Przemawiają za tym głównie względy finansowe – na wtórnym rynku motoryzacyjnym nie brakuje atrakcyjnych cenowo ofert. Trzeba jednak zastanowić się nad paroma ważnymi kwestiami, m.in. nad tym, gdzie nabyć auto.

Używane samochody od osób prywatnych

Najwięcej transakcji na wtórnym rynku motoryzacyjnym w Polsce zawieranych jest pomiędzy osobami prywatnymi. Chcąc nabyć auto z drugiej ręki, kierowcy najczęściej przeglądają anonse typu „Honda sprzedam” wystawiane przez prywatnych sprzedawców na portalach ogłoszeniowych i społecznościowych. Taka forma kupna-sprzedaży cieszy się tak dużą popularnością nie bez powodu. Bardzo często w rachubę wchodzą pojazdy od pierwszych właścicieli, zadbane i w świetnym stanie technicznym. Zawsze w rachubę wchodzi możliwość negocjowania ceny. Druga strona medalu jest jednak taka, że trzeba liczyć się z ryzykiem trafienia na nieuczciwego sprzedawcę, który zatai pewne informacje i tym samym narazi nabywcę na spore wydatki.

Używane auto z salonu – czy warto?

Eksperci z firmy Używane Jak Nowe przypominają o tym, że używany samochód można kupić nie tylko od osoby prywatnej. Polacy zainteresowani są też propozycjami komisów oraz salonów, które specjalizują się w sprzedaży pojazdów z drugiej ręki popularnych marek takich jak np. Honda. Samochody używane z salonu to opłacalna inwestycja. Co prawda są zwykle droższe niż auta sprzedawane przez osoby prywatne, ale za to nawiązując współpracę ze sprawdzoną i doświadczoną firmą, nabywca ma zagwarantowane bezpieczeństwo transakcji. Auta z rynku wtórnego wystawiane na sprzedaż w salonach są dokładnie sprawdzane pod kątem prawnym i technicznym. Znane jest źródło ich pochodzenia, mają też świetnie udokumentowaną historię serwisową. Nierzadko są to pojazdy poleasingowe, które były serwisowane wyłącznie w autoryzowanych serwisach. Ponadto są to stosunkowo młode samochody, z reguły kilkuletnie. Salony stawiają też na sprawne i przejrzyste formalności.