Zakończyła się 66. edycja Festiwalu imienia Norberta Kroczka

Na zakończenie 66. edycji Festiwalu imienia Norberta Kroczka zorganizowano uroczystą galę. Gala odbyła się w Nowym Teatrze w Zabrzu. Warto dodać, że w tegoroczny Festiwal wywołał spore zainteresowanie wśród wielu osób. Uczestnikami byli m.in. aktorzy, muzycy, jak i tancerze. I mowa tutaj zarówno o młodych artystach występujących solo, zespołach, jak i duetach.

Uroczysta Gala w Nowym Teatrze w Zabrzu

W zorganizowanej uroczystej Gali zgromadzeni mogli m.in. obejrzeć występ muzyczno-taneczny. Oprócz tego laureaci doczekali się swoich statuetek. Warto dodać, że wręczane statuetki były wcześniej wykonane przez nauczycieli, a dokładniej do nauczycieli plastyki, którzy na co dzień pracują w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Zabrzu.

Warto dodać, że w tym roku był to Festiwal imienia Norberta Kroczka numer 66. Z kolei pierwsza edycja tego wydarzenia odbyła się już w 1952 roku. Jednak dopiero w 1992 roku nadano temu wydarzeniu imię Norberta Kroczka, który przypomnijmy, jest naprawdę zasłużonym twórcą kultury w Zabrzu.

66. edycja Festiwalu imienia Norberta Kroczka

Tegoroczna edycja festiwalowa przyciągnęła naprawdę spore grono zainteresowanych. Dość powiedzieć, że zapisało się aż ponad 100 osób z miasta Zabrze. Wśród zapisanych byli zarówno dzieci, jak i młodzież. Z tego grona wybrano aż 100 osób, które zostały wyróżnione i zostały tzw. laureatami. Warto przypomnieć, że organizatorzy brali pod uwagę występy w czterech kategoriach. Pierwszą z nich był taniec, następnie śpiew, sztuka i muzyka. Podczas uroczystej gali wśród zaproszonych gości można było dojrzeć m.in. przedstawicieli związanych z samorządem zabrzańskim, instytucjami oświaty i kultury, jak i wiceprezydentów miasta Zabrze, a więc Katarzynę Dzióbę i Krzysztofa Lewandowskiego.

Źródło: www.edukultura.pl

Dodaj komentarz