Już niedługo Hotel Admiral Palast zostanie odrestaurowany

W końcu udało się uzyskać środki na modernizację zabytkowego Hotelu Admiral Palast. Już niedługo obiekt ten przejdzie modernizację i zostanie całkowicie zrewitalizowany. Warto dodać, że środki finansowe na przeprowadzenie tej inwestycji będą pochodzić z drugiej edycji rządowego Programu Strategicznych Inwestycji.

Środki dla miasta Zabrze z Programu Strategicznych Inwestycji

O planowanej rewitalizacji Hotelu Admiral Palast poinformowała prezydent Zabrza, a więc Małgorzata Mańka-Szulik. Dzięki pozyskanym środkom z Programu Strategicznych Inwestycji zostanie wyremontowany obszar miejski wokół budynku Admiral Palast, a oprócz tego działania będą miały na celu poprawę efektywności energetycznej. Oczywiście przeprowadzona zostanie również rewitalizacja budynków publicznej użyteczności, które znajdują się przy ulicy Tarnopolskiej 80 oraz ulicy K. Miarki 5.

Na pewno mieszkańcy Zabrza ucieszą się, że tutejszy „drapacz chmur” w końcu doczeka się rewitalizacji. Warto dodać, że obiekt ten nosi właśnie nazwę „zabrzański drapacz chmur”, ponieważ cechuje się on naprawdę eleganckim i wyniosłym projektem. Zwraca uwagę nawet najbardziej wyszukanych osób, które doceniają ponadprzeciętny styl.

O Hotelu Admiral Palast w Zabrzu

Zabrzański Hotel Admiral Palast po raz pierwszy całkowicie został otwarty w 1928 roku. Jego budowę zaczęto w 1924 roku. Warto tutaj jednak dodać, że pierwszy etap prac zakończył się już w 1926 roku, kiedy to po raz pierwszy otwarta została piwiarnia znajdująca się na parterze tego obiektu. Następnie w kolejnych miesiącach otwarto kawiarnię, aż w końcu restauracja i bankietowa sala, która mogła ugościć kilkaset osób. Warto dodać, że w tym czasie otwarto także ogród, który znajdował się na dachu. Posiadał on dodatkowo taneczny krąg, w którym również mogło jednocześnie przebywać kilkaset osób. Oczywiście przed wojną miejsce to było ważne dla mieszkańców. Pełniło naprawdę ważną rolę, a ponadto świetnie komponowało się w elegancki wystrój miasta.