Kevin Broll dołącza do drużyny Górnika Zabrze

Zarząd Górnika Zabrze robi wszystko co może, aby drużyna przed startem sezonu była możliwie jak najmocniejsza. I sprowadzenie do zespołu Kevina Brolla na pewno jest świetnym ruchem. Doświadczony bramkarz przyszedł na zasadzie wolnego transferu, a ostatnio reprezentował barwy Dynama Drezno.

Były bramkarz Dynama Drezno nowym zawodnikiem Górnika Zabrze

Transfer Kevina Brolla przez wiele osób jest określany mianem małego hitu transferowego. Tak przynajmniej twierdzą eksperci polskiej ligi z portalu piłkarskiego bramki.pl. Warto przypomnieć, że już jakiś czas temu doniesienia o tym transferze w mediach społecznościowych pojawiły się w momencie, gdy informacje przekazał Mateusz Borek. To właśnie uznany polski dziennikarz sam podkreślił, że Broll to naprawdę dobry piłkarz, a udowodnił to m.in. ośmioma czystymi kontami, które zachował on w drużynie słabo spisującego się Dynama Drezna na poziomie 2. Bundesligi.

Kevin Broll z rocznym kontraktem w Górniku Zabrze

Po potwierdzeniu transferu Kevina Brolla do Górnika Zabrze w mediach od razu zaczęły się spekulacje na temat szczegółów kontraktu nowego zawodnika. Ku zaskoczeniu większości osób okazało się, że Kevin Broll dołączył do zabrzańskiej drużyny tylko i wyłącznie na jeden rok. Otóż kontrakt podpisany z Górnikiem obowiązuje właśnie na taki okres. Wydaje się, że obie strony chcą po prostu przekonać się, czy ta współpraca wypali. Oczywiście jeśli wypali, to jednak Górnik Zabrze może mieć utrudnione zadanie, aby zatrzymać Niemca w swojej drużynie na przyszły sezon, gdyż ten może mieć sporo innych ofert chociażby ze swojego ojczystego kraju.