W Zabrzu grasują oszuści podający się za pracowników energetyki

Do haniebnego oszustwa doszło w ostatnich dniach w Zabrzu. 83-letnia seniorka została okradziona we własnym domu w momencie, gdy wpuściła do siebie fałszywych pracowników energetyki. Szybko okazało się jednak, że są to zwykli oszuści, którzy zrabowali oszczędności kobiety.

Oszuści okradli 83-letnią kobietę

Do zdarzenia doszło w piątek, dnia 27 stycznia. To właśnie wtedy policjanci z Komisariatu III Policji w Zabrzu otrzymali zgłoszenie o całej sytuacji. Zawiadomienie złożyła sama pokrzywdzona, która zaznaczyła, że mniej więcej przed godziną 11:00 wpuściła do swojego domu dwóch mężczyzn, którzy rzekomo mieli być pracownikami energetyki. Szybko jednak okazało się, że nie są to żadni pracownicy energetyki, lecz zwykli oszuści. W momencie, gdy jeden z mężczyzn wypełniał z kobietą formularze, to drugi złodziej grasował po mieszkaniu. W ten sposób ukradli oni ponad 50 tysięcy złotych.

Policja po raz kolejny ostrzega przed tym, aby nie wpuszczać do swoich mieszkań żadnych obcych osób. Należy uważać również na podejrzane telefony, które docierają do osób starszych. Jak wiadomo oszuści wykorzystują także inne metody jak chociażby „na wnuczkę” lub „na policjanta”.