Festyn Jesienny w Szkole Podstawowej nr 42 – pełen atrakcji dzień dla całej społeczności

Poprzednia sobota była dniem pełnym radości i dziecięcej zabawy w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 42 im. Mikołaja Kopernika, gdzie odbył się Festyn Jesienny. Występy uczniów na Open Stage i Turniej Piłki Nożnej rozpoczęły imprezę już o godzinie 9.15. Wśród zaplanowanych atrakcji widzowie mogli podziwiać pokazy taneczne przygotowane przez Studio Tańca i Ruchu AZYL oraz Studio Tańca DANCE CATCHER. Dodatkowo, organizatorzy zadbali o różnorodne konkurencje sportowe, a także konkursy przeznaczone dla majsterkowiczów oraz miłośników pieczenia – konkurs na najlepsze jesienne ciasto z gruszką.

Wszyscy, którzy zdecydowali się spędzić sobotę na festynie, mogli liczyć na bogatą ofertę rozrywkową. Najmłodsi mieli szansę rywalizować w zawodach sportowych, a także poznać bliżej pracę policjantów z IV Komisariatu Policji w Zabrzu. Organizatorzy pomyśleli również o innych atrakcjach, takich jak malowanie twarzy, zamki dmuchane, kreatywne malowanie kredą, kiermasz książek oraz kącik szachowy prowadzony przez Klub Sportowy SZACH MAT Zabrze.

Podczas festynu zorganizowano loterię z atrakcyjnymi nagrodami, a także dwa unikalne konkursy: dla majsterkowiczów, który polegał na tworzeniu poidełek dla ptaków i owadów, oraz kulinarne wyzwanie – przygotowanie jesiennego ciasta z gruszką. Całość wydarzenia uświetniły pokazy taneczne Studia Tańca i Ruchu Azyl oraz Studia Tańca DANCE CATCHER.

Wydarzenie cieszyło się zainteresowaniem lokalnych władz. W gronie gości znaleźli się m.in.: wiceprezydent Zabrza Krzysztof Lewandowski, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar, oraz radna Rady Dzielnicy Osiedle Mikołaja Kopernika Gabriela Bator.

Dodaj komentarz