Bezmyślność właścicieli zwierząt: porzucone kocięta uratowane przez rowerzystów

Tragiczne skutki nieodpowiedzialności osób posiadających zwierzęta domowe są codziennie widoczne. Przyjmuje ona różne formy, od braku opieki, przez niewłaściwe traktowanie, aż po celowe pozbywanie się „niepotrzebnych” młodych. Sytuację taką ujawnili rowerzyści podczas wycieczki po śląskich lasach, gdzie natrafili na grupę porzuconych kociąt.

Małe zwierzaki zostały odkryte w lesie na terenie Kalet województwa śląskiego. Porzucone i bezbronne stworzenia wydały się rowerzystom podejrzane, co skłoniło ich do przypuszczenia, że mogły zostać tam celowo zaprowadzone i pozostawione. Zawiadomili o swoim odkryciu odpowiednie służby.

Uratowanie małych kotków zajął się oddział policji z Kalet. Funkcjonariusze umieścili kocięta w kartonie z kocem, aby zapewnić im poczucie bezpieczeństwa. Nie można było stwierdzić, jak długo kotki przebywały w lesie i kiedy dokładnie przyszły na świat. Na szczęście, pomimo okoliczności, ich stan zdrowia był dobry. Zwierzaki trafiły pod opiekę przedstawicieli Urzędu Miasta w Kaletach, którzy zobowiązali się do ich opieki aż do chwili znalezienia im nowych domów.

O całej sytuacji poinformowano media przez śląską policję, która jednocześnie apeluje o odpowiedzialność za zwierzęta. Dotyczy to nie tylko tych domowych, ale i dziko żyjących, zwłaszcza kotów. Właściciele zwierząt powinni pamiętać o obowiązku dbania o swoje podopieczne oraz ich potomstwo, jeśli do niego dojdzie.

Porzucenie zwierząt na pastwę losu może mieć tragiczne skutki. Jak informuje policja ze Śląska: „Pozostawianie ich na pastwę losu może zakończyć się dla nich śmiercią. Na szczęście osobom, które znalazły kotki i policjantom ich los nie był obojętny. Całe i zdrowe trafiły pod właściwą opiekę i możliwe, że już za chwilę znajdą prawdziwy dom”.

Dodaj komentarz