Nowy odcinek alei Korfantego w Zabrzu gotowy do użytku

Zakończono budowę nowego odcinka al. Korfantego w Zabrzu. Prace realizowane były na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Heweliusza i ulicą Brygadzistów. Pierwsi, którzy będą mieli okazję skorzystać z nowo wyremontowanej drogi, to rowerzyści. Możliwość ta zaplanowana jest na 28 września, kiedy to rozpocznie się „Rowerowe otwarcie al. Korfantego”.

Uroczyste otwarcie nowo wybudowanego fragmentu al. Korfantego dla ruchu kołowego nastąpi o godzinie 19:00 tego samego dnia. Jednak zanim samochody wjadą na odnowioną trasę, odbędzie się wyjątkowa próba jazdy dla rowerzystów.

Urząd Miejski w Zabrzu zaprasza do udziału w rowerowym peletonie, który wystartuje z Milkulczyc, ze skrzyżowania ulicy Tarnopolskiej z przedłużeniem alei Korfantego. Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału nie tylko ze względu na możliwość bycia jednym z pierwszych użytkowników nowej drogi, ale także ze względu na atrakcyjne nagrody do zdobycia podczas imprezy.

Start rowerowego przejazdu zaplanowany jest na godzinę 16:40. Po zakończeniu wydarzenia, uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w konkursie dotyczącym wiedzy o mieście. Szczegóły wydarzenia oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie internetowej Aktywne Zabrze. Pamiętajmy jednak, że liczba miejsc jest ograniczona.

Przedłużenie al. Korfantego to długo oczekiwana inwestycja przez mieszkańców miasta. Prace budowlane wykonała firma Eurovia Polska SA, która zgodnie z planem wybudowała ponad kilometrowy odcinek drogi łączący istniejącą część al. Korfantego z ulicami Tarnopolską i Brygadzistów – informują przedstawiciele władz Zabrza.

Dodaj komentarz