Sztuka w pełnym plenerze – młodzież maluje na ulicach Zabrza

W zabrzańskim centrum kulturalnym, skupionym wokół placu Wolności, a obejmującym Teatr Nowy, Filharmonię Zabrzańską oraz zwany Kwartalem Sztuki, zauważyć można było wczoraj ciekawe zjawisko. Młodzi artyści z Liceum Sztuk Plastycznych w Kończycach stanęli przed sztalugami, tworząc swoje dzieła na świeżym powietrzu.

Nie tylko centrum miasta stało się ich polem do artystycznego wyrazu, ale również inne miejsca o charakterze naturalnym i kulturalnym. Skwer przy pomniku wybitnego polskiego kardiologa prof. Zbigniewa Religii, Miejski Ogród Botaniczny oraz Park Miejski to miejsca, które stały się tłem dla ich twórczych działań.

Uczniowie i uczennice Liceum Sztuk Plastycznych wchodzącego w skład Zespołu Szkół nr 18 w Zabrzu stanęli przed nie lada wyzwaniem. Ich zadaniem było stworzenie obrazów za pomocą barw i plam, które doskonale oddają symbiozę miasta z przyrodą. Prace te były tworzone na płótnie, a proces ich powstawania mógł obserwować każdy przechodzień.

Pomysł na plener malarski dostarczył nie tylko młodym artystom okazji do twórczej ekspresji, ale także umożliwił mieszkańcom miasta bezpośredni kontakt ze sztuką. Na ulicach Zabrza stało się coś więcej niż tylko codzienne życie, stały się one miejscem, gdzie sztuka spotkała się z naturą i kulturą miasta.

Dodaj komentarz