Dzielnicowi z Zabrza edukują najmłodszych

Dzięki staraniom dzielnicowych z zabrzańskiej „dwójki”, uczniowie miejscowych szkół mają okazję uczestniczyć w spotkaniach prewencyjno-edukacyjnych. Policjanci prowadzą te działania jako część swojej służby, mając na uwadze zarówno bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, jak i budowanie pozytywnych relacji z mieszkańcami swojego rejonu. Współpraca zespołu interdyscyplinarnego oraz spotkania zarówno z uczniami, jak i pedagogami to kluczowe elementy ich pracy.

Pod hasłem „Dzielnicowy bliżej nas” policjanci z Komisariatu II Policji w Zabrzu realizują swoje zadanie na co dzień. Służba ta polega przede wszystkim na byciu blisko społeczności lokalnej i utrzymaniu dobrego kontaktu z mieszkańcami – niezależnie od wieku. Dzielnicowi nie zapominają także o najmłodszych, dlatego postanowili spotkać się z uczniami klas pierwszych i drugich Szkoły Podstawowej nr 25 w Zabrzu, aby porozmawiać o ważności bezpieczeństwa.

Podczas spotkania, funkcjonariusze podkreślali znaczenie odpowiedniego zachowania, koncentrując się szczególnie na regułach bezpiecznego poruszania się po drogach. Nie zapomnieli też przypomnieć o bezpieczeństwie w szkole, właściwych relacjach z rówieśnikami i nauczycielami, jak również o zagrożeniach związanych z kontaktem z nieznajomymi i korzystaniem z internetu. Wierzą w to, iż przekazane uczniom informacje przyczynią się do ich większego bezpieczeństwa zarówno w świecie rzeczywistym, jak i cyfrowym. Zabrzańscy policjanci planują już kolejne spotkania profilaktyczne.

Dodaj komentarz