Jesień w pełnej krasie w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu

Okres jesienny już oficjalnie zagościł w naszych przestrzeniach zieleni – ogrodach, parkach oraz lasach. Do końca października można jeszcze delektować się wszelkimi odcieniami tej pory roku, przemierzając ścieżki Miejskiego Ogrodu Botanicznego w Zabrzu. Ta urokliwa enklawa przyrody będzie dostępna do 31 października, zapraszając odwiedzających każdego dnia tygodnia, pomiędzy godziną 10:00 a 18:00.

Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu posiada jedną z najbogatszych na Górnym Śląsku kolekcji roślin. Jego niepowtarzalny charakter to nie tylko ekologiczne i zdrowotne walory, ale również znaczenie naukowe. Na terenie ogrodu rośnie aż około 5000 drzew i krzewów, reprezentujących blisko 200 taksonów. Próżnują tu rośliny z praktycznie wszystkich stref klimatycznych, tworząc niezwykle bogatą kolekcję botaniczną. Całość jest podzielona na dwie części: botaniczną – utrzymaną w stylu francuskim, oraz parkową – zawierającą plac zabaw, tereny gospodarcze oraz szklarnie. Warto wspomnieć, że w 2004 roku na terenie ogrodu powstało Rosarium, obsadzone aż 2500 róż w 64 odmianach.

Zapraszamy wszystkich miłośników przyrody do odwiedzenia Miejskiego Ogrodu Botanicznego w Zabrzu. Ta wyjątkowa przestrzeń zielona o tej porze roku zachwyca swym barwnym obliczem, ukazując piękno polskiej, złotej jesieni.

Dodaj komentarz