Siedemdziesiąt drzew na siedemdziesięciolecie: ekologiczne obchody Zarządu Budynków Mieszkaniowych

Celebrując siedem dekad swojego istnienia, Zarząd Budynków Mieszkaniowych – Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Zabrzu, zainicjowało społeczną kampanię polegającą na posadzeniu 70 drzew. Inicjatywa ta ma zaznaczyć tę jubileuszową okoliczność. Pierwsze z zaplanowanych drzew zostały już posadzone dzisiaj przy nowo wybudowanej, pięciopiętrowej nieruchomości znajdującej się przy ulicy Żeromskiego.

Nowy dom znalazły różne gatunki drzew – buk, dąb, jarząb oraz klon – które teraz ozdabiają zielony skwer wokół wspomnianego budynku mieszkalnego. Pierwsze sadzonki wprowadziły do ziemi prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik, i prezes Zarządu Budynków Mieszkaniowych – Towarzystwa Budownictwa Społecznego, Renata Lemańska. W akcję zaangażowali się również inni pracownicy spółki.

Prezydent miasta Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik, chwaliła inicjatywę, podkreślając, że ta nie służy jedynie mieszkańcom nowego budynku, ale korzysta z niej cała społeczność zabrzańska. Zaznaczyła, że jest to świetny przykład odpowiedzialnego i długofalowego podejścia do dbałości o najbliższe otoczenie.

Drzewa pełnią kluczową rolę w urbanistycznym krajobrazie, stając się źródłem tlenu, pochłaniając dwutlenek węgla oraz oczyszczając powietrze z szkodliwych pyłów i toksycznych substancji powstających podczas spalania paliw kopalnych. Dodatkowo drzewa pomagają obniżać temperatury, zapewniają schronienie dla zwierząt i poprawiają nasze samopoczucie. Działania takie jak sadzenie drzew stanowią istotny element ochrony środowiska i podnoszenia jakości życia.

Dodaj komentarz