Ogólnopolski Tydzień Kariery 2019: inauguracja i seminarium w Zabrzu

Od 16 do 22 października, Polska celebrowała Ogólnopolski Tydzień Kariery. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji było „Talent i praca – to się opłaca”. Zaszczyt inauguracji nowej edycji tego projektu przypadł na Zespół Szkół Sportowych im. Janusza Kusocińskiego w Zabrzu. Wydarzenie to miało miejsce w Hali „Pogoń”.

Wśród uczestników otwierających te ważne obchody w Zabrzu znalazł się zastępca prezydenta Miasta, Krzysztof Lewandowski. Podczas swojego wystąpienia, podkreślił on krytyczną rolę szkół, które reagują na najnowsze trendy na rynku pracy, oraz doradztwa zawodowego dla młodych ludzi stojących przed decyzją o kierunku swojej kariery. W dalszej części programu, Olga Chodacka – doradca zawodowy Powiatowego Urzędu Pracy w Zabrzu – przedstawiła dobre praktyki stosowane przez urząd. Wydarzenie to zakończyło się podpisaniem umowy o współpracy pomiędzy Powiatowym Urzędem Pracy w Zabrzu a Zespołem Szkół Specjalnych nr 42 w Zabrzu.

Część druga wydarzenia zwieńczyło seminarium pod tytułem „Kariera edukacyjno-zawodowa uczniów z niepełnosprawnościami”.

W tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Karier aktywnie uczestniczyły takie organizacje jak: Powiatowy Urząd Pracy, Wojewódzki Urząd Pracy, Centrum Usług Społecznych w Zabrzu, Cech Rzemieślników Małej i Średniej Przedsiębiorczości oraz Pracodawców, Młodzieżowe Centrum Kariery, a także różne placówki oświatowe z Zabrza. Różnorodny program zawierał m.in. spotkania z doradcami zawodowymi, warsztaty dla młodzieży, kolejną edycję ekonomicznej gry planszowej „Chłopska Szkoła Biznesu”, a także bezpłatne konsultacje dla rodziców i uczniów z pośrednikiem pracy i doradcą zawodowym.