"Mały Książę" patronem Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 38 w Zabrzu

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 38 zlokalizowana w Zabrzu, stała się podopieczną Małego Księcia. Wydarzenie to zostało upamiętnione specjalną ceremonią, która odbyła się w Klubie Biznesowym Areny Zabrze. Na uroczystości odsłonięto tablicę poświęconą temu faktu oraz odczytano odpowiednią uchwałę Rady Miasta Zabrze. Całość dopełnił występ artystyczny uczniów tej placówki, którzy w ten sposób uczcili znaczący moment w historii swojej szkoły.

Goście, którzy zaszczycili wydarzenie swoją obecnością to m.in. Małgorzata Mańka-Szulik – prezydent miasta Zabrze, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze – Łucja Chrzęstek-Bar, Urszula Koszutska – wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego, Jadwiga Króliczek z Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz wielu innych zaproszonych gości.

Na początku uroczystości wyrażono wdzięczność wszystkim tym osobom, które przyczyniły się do nadania szkole imienia Małego Księcia. Prezydent miasta Zabrze, Małgorzata Mańka-Szulik podkreśliła w swoim przemówieniu, że główny bohater książki Antoine’a de Saint-Exupéry’ego to postać, która jest bliska zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Wyraziła przekonanie, że obecność Małego Księcia w codziennym życiu placówki, pozwoli uczniom na czerpanie mądrości z tej pięknej historii i na rozwijanie umiejętności interpersonalnych oraz uświadomi im wagę takich wartości jak odpowiedzialność, bezinteresowność, empatia oraz siła przyjaźni.

W trakcie ceremonii odsłonięto tablicę upamiętniającą nadanie szkole imienia tytułowego bohatera baśni Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Na koniec wydarzenia dr Iwona Tomas, adiunkt Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, wygłosiła wykład o czynnikach hamujących twórczość kreatywną.

Swoje talenty zaprezentowali również uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 38, pokazując m.in. swoją adaptację fragmentów powieści oraz wykonując różne utwory muzyczne. W tym czasie wręczono nagrody wyróżnionym w festiwalu „Kurtyna w górę”, który co roku organizuje Szkoła Podstawowa Specjalna nr 38. Każdy z uczestników miał możliwość wpisania się do pamiątkowej kroniki przygotowanej przez placówkę.

Dodaj komentarz