Wielbicieli Górnika Zabrze łączy pamięć o zmarłych: Tradycyjny hołd na stadionie.

Szanowany przez wielu 1 listopada, dzień Wszystkich Świętych, jest okazją do oddania hołdu tym, których już ze sobą nie mamy. Jak pokazują kibice Górnika Zabrze, nie tylko cmentarze są miejscem, gdzie można wyrazić swój szacunek. „Znowu gromadzimy się w naszym sakralnym miejscu” – można przeczytać w ich oświadczeniu.

Corocznie miłośnicy Górnika Zabrze spotykają się na stadionie imienia Ernesta Pohla, by uczcić pamięć o zmarłych. W powietrzu rozbrzmiewa wtedy dźwięk dzwonka Stanisława „Leona” Sętkowskiego, kibica klubu, którego śmierć nastąpiła w lipcu 2021 roku i której echa do dziś rozbrzmiewają na stadionie.

Fanatyczna grupa kibiców znana jako „Torcida”, podzieliła się zdjęciem z tego wydarzenia na platformach social mediowych. Na fotografii można zauważyć mnóstwo zapalonych rac. „Pamięć jest solidną skałą w naszej wspólnej wierze” – napisano.

„Spotykamy się tu ponownie, w naszym sakralnym miejscu, by za pomocą wspólnej modlitwy i momentu refleksji przypomnieć sobie o wszystkich bliskich, a także o całej społeczności skupionej wokół Górnika Zabrze…” – dodała grupa.

Wszyscy Święci, obchodzeni co roku 1 listopada, to czas na zadumę. Setki tysięcy ludzi odwiedzają groby swoich bliskich, składając na nich znicze i kwiaty.

Kibice nie zapominają również o sportowcach, których już z nami nie ma. W 2023 roku spośród tych, którzy odeszli, wielu było znanych postaciami ze świata sportu.