Mężczyzna groził swojej partnerce przez rok. Jest teraz pod policyjnym nadzorem i nie może do niej się zbliżać

28-letni mężczyzna, oskarżony o brutalne traktowanie swojej rodziny, został aresztowany przez funkcjonariuszy z pierwszego komisariatu. Po analizie sprawy przez prokuraturę, mężczyzna został postawiony pod nadzór policji. Dodatkowo, nałożony został na niego zakaz kontaktowania się z ofiarami. Za przestępstwo, które popełnił, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Zabrzeńscy policjanci z Pierwszego Komisariatu zostali poinformowani o sytuacji za pomocą tzw. „niebieskiej karty”, co doprowadziło do zatrzymania mężczyzny. Ich śledztwo ujawniło, że podejrzany przez ponad rok regularnie wszczynał konflikty z 26-letnią partnerką. Podczas tych spięć dochodziło do zarówno fizycznej, jak i psychicznej przemocy. Mężczyzna kontrolował również życie swojej partnerki, uniemożliwiając jej wyjście z domu i niszcząc jej własność.

Sprawa była prowadzona przez detektywów z Pierwszego Komisariatu Policji w Zabrzu, którzy zebrali dowody na znęcanie się psychiczne i fizyczne. Na podstawie decyzji prokuratury, podejrzany został postawiony pod dozór policyjny. W czasie trwania śledztwa, zostanie on zobligowany do regularnego meldowania się w lokalnym komisariacie. Zakaz zbliżania się do ofiary oraz nakaz opuszczenia wspólnego mieszkania, również obowiązują podejrzanego.

Za przestępstwo, które popełnił, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz