Zabrze: Przedszkola do wyboru dla Twojego dziecka na rok szkolny 2023/2025

Troszczenie się o prawidłowy rozwój naszych maluchów powinno rozpocząć się od najwcześniejszego etapu ich życia. W Zabrzu masz możliwość zapisania swojego dziecka do jednego z wielu przedszkoli.

Decydując sie na przedszkole, musisz pamiętać, że dziecko powinno ukończyć minimum 3 lata do dnia rozpoczęcia roku szkolnego. W niektórych przypadkach, placówki decydują się przyjąć dzieci w wieku 2,5 roku.

Okresy rekrutacyjne w przedszkolach w Zabrzu rozpoczynają się z reguły na początku roku, czyli w lutym lub marcu. Szczegółowe terminy różnią się w zależności od konkretnej placówki. Procesy rekrutacyjne w przedszkolach publicznych i niepublicznych różnią się. Te pierwsze są uregulowane ustawowo, natomiast te drugie ustalają zasady samodzielnie i mogą one różnić się w obrębie poszczególnych placówek.

W przypadku przedszkoli niepublicznych w Zabrzu, proces rekrutacji prowadzony jest na podstawie statutu placówki. Aby zapisać dziecko, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Najczęściej decydującym czynnikiem jest kolejność zgłoszeń. Następnie preferowane są dzieci, które już wcześniej uczęszczały do danej placówki lub mają rodzeństwo tam uczęszczające. Szczegółowe informacje o rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 można znaleźć na stronie internetowej placówki lub bezpośrednio w sekretariacie.

Zapis dziecka do przedszkola możliwy jest za pomocą platform internetowych bądź tradycyjnie, poprzez złożenie formularza w sekretariacie placówki.

Dla przedszkoli publicznych w Zabrzu informacje o rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 można znaleźć na stronach internetowych tych placówek lub na stronach urzędu miasta. Kryteria rekrutacyjne w publicznych placówkach to między innymi: wielodzietność rodziny kandydata, niepełnosprawność rodzeństwa kandydata lub samotne wychowanie kandydata w rodzinie.

Posyłając swoje dziecko do przedszkola w Zabrzu, zapewniasz mu niezbędną edukację przedszkolną, która ma na celu przygotować malucha do nauki szkolnej. Dodatkowo, twoje dziecko ma możliwość rozwoju społecznego oraz emocjonalnego, ucząc się jak nawiązywać relacje z innymi dziećmi oraz dorosłymi i jak komunikować swoje emocje i potrzeby.