Drastyczny incydent drogowy w Zabrzu: Pięć osób rannych, jeden z nich poszukiwany przez policję

Pożałowania godne wydarzenie miało miejsce na DK88 w Zabrzu, gdzie doszło do tragicznego zdarzenia drogowego pomiędzy dwoma pojazdami. Pięć osób poniosło obrażenia w wyniku tego incydentu. Co więcej, okazało się, że jedna z osób podróżujących samochodem była poszukiwana przez organy ścigania w związku z koniecznością odbycia kary pozbawienia wolności.

Okoliczności zdarzenia są następujące: nieszczęsny incydent miał miejsce w środowy wieczór, około godziny 20:00, na drodze między skrzyżowaniami ulic Mikulczyckiej i Tarnopolskiej w Zabrzu.

Według początkowych informacji uzyskanych od zabrzańskiej policji, kierująca 31-letnia kobieta jechała Renault w stronę Bytomia, kiedy niespodziewanie zjechała na pas ruchu przeciwnego i uderzyła w nadjeżdżający Citroen, za kierownicą którego siedział 46-latek. W wyniku tego zderzenia pięć osób odniosło poważne obrażenia i musiało zostać przewiezionych do szpitala. Wszystko wskazuje na to, że obaj kierujący byli trzeźwi podczas incydentu.

Co ciekawe, okazało się, że 35-letni pasażer Renault, który również ucierpiał w wyniku kolizji, był poszukiwany przez organy ścigania. Po sprawdzeniu jego danych, policja stwierdziła, że mężczyzna miał do odbycia czteromiesięczną karę pozbawienia wolności.

Ostatecznie, ruch na drodze został przywrócony o godzinie 23:22, kilka godzin po wypadku.