Znaczne przekroczenie prędkości w Zabrzu: 19-latek stracił prawo jazdy i otrzymał mandat

19-letni kierowca, nie zważając na obowiązujące przepisy ruchu drogowego, pędził z prędkością przekraczającą dozwolone tempo jazdy w obszarze miejskim o 70 km/h. W wyniku takiej jazdy, mężczyzna został ukarany mandatem, a dodatkowo pozbawiony został prawa prowadzenia pojazdu na okres trzech miesięcy. Policjanci z Zabrza po raz kolejny zwracają uwagę na konieczność przestrzegania zasad bezpiecznej jazdy oraz dostosowywania prędkości do obecnych ograniczeń i warunków panujących na drodze.

We wtorkowym dniu w Zabrzu, na terenie okolic ulicy Goduli, funkcjonariusze z miejscowego wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli młodego kierowcę. 19-latek za kierownicą swojego Volkswagena jechał ze znacznie większą prędkością niż dozwolona – aż 120 km/h tam, gdzie obowiązuje limit 50 km/h. To jest o 70 km/h więcej niż dozwolone w terenie zabudowanym! W rezultacie takiego postępowania, za rażące przekroczenie prędkości, mężczyzna stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy i otrzymał wysoki mandat karny. Dodatkowo, na jego konto wpadło 13 punktów karnych.

Warto przypomnieć, że nieodpowiedzialne zachowania za kierownicą, takie jak nadmierna prędkość, mogą prowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. A więc jeszcze raz apelujemy o rozwagę, ostrożność i wyobraźnię podczas jazdy!

Dodaj komentarz