Policjanci z Zabrza zatrzymali kobietę, która pomimo sześciu zakazów nadal prowadziła samochód

Podczas codziennej służby w sobotę po godzinie 13.00, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu dokonali zatrzymania pojazdu na ulicy Matejki. Kierowcą okazała się być 30-letnia kobieta, mieszkanka Zabrza. Policjanci sprawdzając jej dane w centralnej bazie danych odkryli, że ma na swoim koncie aż sześć obowiązujących sądowych zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wszystkie te zakazy zostały wydane w ciągu minionego roku i miały obowiązywać aż do czerwca 2028 roku.

Zdecydowane działania stróżów prawa z Zabrza wpływają korzystnie na poprawę bezpieczeństwa na lokalnych drogach. Dzięki nim codziennie eliminowane są nie tylko osoby nietrzeźwe za kierownicą, ale również takie, które mimo braku odpowiednich uprawnień lub jak w tym przypadku – pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdu, świadomie decydują się na jego kierowanie. Ten konkretny przypadek ukazuje znaczenie regularnych kontroli drogowych, które często mogą budzić sprzeciw, ale są nieodzowne dla bezpieczeństwa. Policjanci podkreślają, że nigdy nie możemy być pewni, kto siedzi za kierownicą zatrzymanego pojazdu, dlatego muszą zachować pełną czujność i ostrożność podczas takich działań.

Służby policyjne przypominają również o surowych konsekwencjach kierowania pojazdem pomimo sądowego zakazu. Za taki czyn grozi bowiem surowa kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz