Policja apeluje o pomoc w sprawie dwóch potrąceń pieszych – kierowcy zbiegli z miejsca zdarzenia

W najbardziej pogardzane przez społeczeństwo czyny, zalicza się niewątpliwie ucieczkę z miejsca wypadku, zwłaszcza po spowodowaniu krzywdy innej osobie. Właśnie takie dwa przypadki mają teraz na celowniku zabrzańscy policjanci, którzy poszukują świadków obu incydentów.

Pierwsze ze zdarzeń miało miejsce 25 października wieczorem, między 19:00 a 20:00, przy ulicy Szafarczyka, w pobliżu parku. Kierowca niezidentyfikowanego samochodu osobowego uderzył w nieletniego przechodnia, po czym szybko opuścił miejsce kolizji.

Drugi przypadek to także zbieg z miejsca wypadku, który miał miejsce 14 listopada o godzinie 9:53 na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Matejki. Tym razem również samochód sprawcy oraz jego marka pozostają nieznane, a motyw działania sprawcy był identyczny jak w pierwszym incydencie.

Śledztwo w obu sprawach prowadzą policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. Funkcjonariusze apelują do wszystkich, którzy mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat opisanych zdarzeń. Wszystkie osoby, które były świadkami tych incydentów lub posiadają jakiekolwiek informacje na ich temat, są proszone o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.