Poszukiwany 52-latek znaleziony w przedsionku bankomatu: miejscem schronienia przed mrozem

Policjanci z drugiego komisariatu w Zabrzu interweniowali w ostatnią środę, kiedy zostali wezwani do nietypowego zdarzenia. Zgłoszenie dotyczyło mężczyzny, który zdecydował się na nocleg w przestrzeni bankomatu. Zabieg ten okazał się jednak niewłaściwy, ponieważ mężczyzna był poszukiwany przez organy ścigania. Po sprawdzeniu jego tożsamości funkcjonariusze zadecydowali o umieszczeniu go w areszcie.

Incydent rozpoczął się wieczorem, gdy dyżurny komisariatu otrzymał informację o mężczyźnie leżącym w przedsionku bankomatu przy ulicy Wolności 289. Po dotarciu na miejsce, stróże prawa stwierdzili, że 52-letni mężczyzna próbował tam uchronić się przed zimnem. Na miejscu dokonano sprawdzenia danych mężczyzny w policyjnych bazach. Wówczas okazało się, że jest on poszukiwany do odbycia kary trzech miesięcy pozbawienia wolności.

Policja przypomina również, że w okresie od 1 listopada do końca marca działa specjalna infolinia całodobowa. Pod numerem 987 mieszkańcy całego województwa śląskiego mogą otrzymać informacje na temat pomocy dla osób bezdomnych. Dodatkowym źródłem takich informacji jest strona internetowa Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.