Wyznaczona Nowa Dyrektorka Teatru Nowego w Zabrzu, Beata Dąbrowiecka!

Teatr Nowy w Zabrzu został obdarowany nową dyrektorką! Beata Dąbrowiecka wygrała konkurs na to prestiżowe stanowisko, pokonując dwóch innych kandydatów.

Proces selekcji dyrektora Teatru Nowego w Zabrzu, umiejscowionego przy Placu Teatralnym 1, zakończył się sukcesem. Wśród wymagań dla aspirujących do tego stanowiska były:

  • wykształcenie magisterskie w dziedzinach artystycznych lub pokrewnych,
  • przynajmniej półroczne doświadczenie na stanowisku kierowniczym w instytucjach kultury lub placówkach edukacyjnych prowadzących kształcenie artystyczne,
  • płynność w zagadnieniach i problematyce teatru,
  • doświadczenie w budowaniu relacji z partnerami międzynarodowymi.

Aplikanci musieli dostarczyć swoje propozycje do biura Prezydenta Miasta Zabrze najpóźniej do 2 kwietnia 2024 roku. Postępowanie konkursowe miało zostać zakończone do piątku 28 czerwca, ale zwycięzcę udało się wyłonić wcześniej. W rezultacie, już 29 kwietnia otrzymaliśmy informację o nowym dyrektorze Teatru Nowego w Zabrzu. Wybrany kandydat będzie sprawować swoje obowiązki do 31 sierpnia 2027 roku.

Zwycięzcą konkursu na stanowisko dyrektora Teatru Nowego w Zabrzu została Beata Dąbrowiecka. Trzech kandydatów ubiegało się o to stanowisko, a decyzja zapadła w poniedziałek 29 kwietnia, kiedy to Dąbrowiecka zdobyła stanowisko poprzez głosowanie większością bezwzględną. Małgorzata Mańka-Szulik, podczas której kadencji ogłoszono konkurs, jest przekonana o skuteczności Beaty Dąbrowieckiej jako dyrektorki Teatru Nowego.

– Nie mam wątpliwości, że jej bogate doświadczenie w teatrze i kulturze, połączone z talentem i pasją do sztuki, zapewni dynamiczny rozwój Teatru Nowego pod jej kierownictwem. Jestem pewna, że stanie się on miejscem wyjątkowym, które będzie inspirować i cieszyć się uznaniem nie tylko mieszkańców Zabrza, ale także całego regionu – powiedziała Małgorzata Mańka-Szulik na swoim profilu na portalach społecznościowych.

Dodaj komentarz