Szansa na odkrycie tajemnic podziemnego świata w atrakcyjnej cenie w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu!

W Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu ruszyła unikalna promocja, która potrwa do końca maja. W tym okresie, bilety na dwie ciekawe trasy zwiedzania – „Podziemna podróż w czasie” i „Podziemne królestwo maszyn” – są dostępne za jedyne 5 złotych. Promocja została zorganizowana w związku z obchodami 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

– Z okazji jubileuszu 20 lat Polski w Unii Europejskiej chcemy podkreślić, jak znacząco zmienił się nasz region – Górny Śląsk, dzięki obecności naszego kraju w strukturach Unii. Wykorzystujemy tę okazję do przygotowania dla mieszkańców licznych wydarzeń i atrakcji, które mają pokazać efekty korzystania ze środków unijnych. Wśród nich znajduje się możliwość odwiedzenia takich obiektów jak Sztolnia Królowa Luiza czy Zabytkowa Kopalnia Guido. Dzięki wsparciu lokalnych władz, mieszkańcy będą mogli odkryć tajemnice podziemnego świata, który jest jednym z symboli naszego regionu – przekazuje Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

Promocja obejmuje dwie atrakcyjne trasy zwiedzania w Sztolni Królowa Luiza, które cieszą się dużą popularnością. Bilety można nabyć zarówno w kasach muzeum, jak i na jego stronie internetowej. Uprawniają one do zwiedzania w dni powszednie, natomiast w weekendy promocja nie obowiązuje.

W dniach 10 i 11 maja Muzeum Górnictwa Węglowego zaprasza dodatkowo na bezpłatne zwiedzanie wystawy poświęconej pierwiastkowi węgla – Carboneum. Wystawa ta mieści się w odnowionej Wieży Ciśnień przy ul. Zamoyskiego 2.

Zwiedzający „Podziemne królestwo maszyn” przez półtorej godziny będą mogli poczuć się jak górnik, obsługując maszyny, słuchając huku ciężkiego sprzętu przemysłowego czy uruchamiając gigantyczną (ważącą aż 22 tony) maszynę wydobywczą.

Podczas „Podziemnej podróży w czasie” będzie można zobaczyć miejsca, które liczą sobie ponad 200 lat, odczuć jak to jest pracować w ciemnościach, odwiedzić podziemny port, przejechać się podziemną kolejką górniczą czy też posłuchać dźwięków kopalni. To wszystko w trakcie dwugodzinnego zwiedzania.

Dodaj komentarz