40-letni mieszkaniec Zabrza w posiadaniu narkotyków i amunicji – czeka go możliwie 10 lat pozbawienia wolności

Dyżurni od działu kryminalnego w Zabrzu zidentyfikowali i namierzyli osobę, która budziła podejrzenia o przestępstwa powiązane z obrotem narkotykowym. Mężczyzna, który liczy sobie 40 lat, miał w swym domostwie znaczącą ilość substancji psychoaktywnych, a dodatkowo w trakcie przeszukania jego lokalu natrafiono na pociski do broni palnej. Właśnie usłyszał zarzuty dotyczące tych przestępstw, a teraz musi liczyć się z perspektywą kar do 10 lat pozbawienia wolności.

W Zabrzu kryminalni wyznaczyli do śledztwa czterdziestolatka, który w swoim mieszkaniu przechowywał duże ilości nielegalnych substancji psychoaktywnych. W miniony wtorek służby mundurowe przeprowadziły zaplanowaną akcję, która zakończyła się powodzeniem – zatrzymali podejrzanego na gorącym uczynku. Podczas przeszukiwania jego mieszkania natknęli się na amfetaminę i marihuanę, które zostały natychmiast zabezpieczone przez funkcjonariuszy. Ale to nie koniec – w lokalu odkryto również amunicję do broni palnej.

Mężczyzna stanął wobec zarzutów posiadania dużej ilości substancji odurzających oraz nielegalnego przechowywania pocisków. Czterdziestolatek jest teraz pod dozorem policji, jako tymczasowy środek zapobiegawczy. Jeśli zostanie skazany, grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz