Przemiany na ulicy Chłopskiej – Czy remont zakończy się w wyznaczonym terminie?

Z mieszkańców Zabrza coraz częściej słychać pytania o zakończenie prac na ulicy Chłopskiej. Wszystko wskazuje na to, że jeśli nie pojawią się żadne problemy, zmodernizowana arteria będzie dostępna dla użytkowników już w pierwszej połowie tego roku. Ale czy rzeczywiście uda się doprowadzić do końca ten ambitny projekt w wyznaczonym czasie? Odpowiedź na to pytanie może przynieść najnowszy raport o postępach prac.

Na koniec ostatniej fazy prac donosiliśmy, że ramy modernizacji ulicy Chłopskiej obejmowały umieszczanie chodników na odcinku od skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego do skrzyżowania z ulicą Damrota. W tym samym okresie trwało także układanie nawierzchni bocznych przy użyciu płyt ażurowych. Teraz ponownie przekazujemy aktualne informacje o tym, co się dzieje na terenie budowy.

Od czasu publikacji naszej poprzedniej wiadomości, która zawierała szczegóły dotyczące wykonanych prac, minęło już ponad siedem dni. Co udało się osiągnąć w tym okresie? Według informacji uzyskanych od Miejskiego Zarządu Dróg w Zabrzu, 17 maja wykonano warstwę ścieralną na odcinku od skrzyżowania ulic Chłopskiej i Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Damrota. Następnie, 20 maja, wykonawca przeprowadził prace wykończeniowe na tym samym odcinku. Warto też odnotować, że na obszarze od skrzyżowania z ulicą Damrota do skrzyżowania z ulicą Żeromskiego obserwowane są liczne działania remontowe, takie jak:

  • Układanie chodników
  • Montaż opasek jezdni

Planujemy nadal regularnie informować Was o postępach w pracach nad tą istotną inwestycją drogową. Dodatkowe szczegóły dotyczące historii projektu znaleźć można w naszych wcześniejszych artykułach:

  • Ul. Chłopska z 3,6 mln zł dofinansowania. Prace mają ruszyć jeszcze w 2023 roku!
  • Ogłoszono przetarg na przebudowę ul. Chłopskiej. Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku
  • Wkrótce ruszy przebudowa ulicy Chłopskiej!
  • Przebudowa ulicy Chłopskiej. Od 8 stycznia czeka nas zmiana organizacji ruchu
  • Trwa przebudowa ulicy Chłopskiej. Na jakim etapie są prace?