Młodzież z Zabrza bierze udział w akcji popularyzującej czytanie

Dnia poprzedniego, kolejny raz studenci ze szkół w Zabrzu wzięli udział w wydarzeniu mającym na celu promowanie czytania. Było ono zorganizowane przez bibliotekarzy z III Liceum Ogólnokształcącego we współpracy z Fundacją Wspierania Rozwoju Szkoły „Nasza Trójka”. Inicjatywa pod tytułem „W Zabrzu dobrze mi się czyta” to regularne zdarzenie mające na celu inspirować mieszkańców naszego miasta do zagłębiania się w literaturę.

Inicjatywa „W Zabrzu dobrze mi się czyta”, która miała swoje pierwsze wydanie na placu Wolności, służy promocji czytelnictwa i miłości do książek. W ramach tego wydarzenia, na kocach, matach i składanych krzesłach, uczniowie przeglądali przyniesione przez siebie książki.

W samo południe, o godzinie 12:15, z placu Wolności wyruszył kolorowy pochód, który dotarł na plac Teatralny. Tam zaprezentowano szkoły, które brały udział w tym wydarzeniu. Potem odbyła się inscenizacja teatralna pod nazwą „Śmiechoterapia”. Wydarzenie promujące czytanie zakończyło się wręczeniem nagród.