Niezapomniane atrakcje czekają na uczestników 2. Botanicznej Sceny Premier w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu!

Za jednym dniem otwieramy bramy do świata rozrywki i edukacji, kreowanego przez 2. Botaniczną Scenę Premier, która odbędzie się w Miejskim Ogrodzie Botanicznym (MOB) w Zabrzu. Wszystkich gości zapraszamy jutro na wyjątkowy pokaz tworzenia bonsai, niepowtarzalny koncert oraz kwiatowy pokaz mody – to tylko niektóre z licznych atrakcji, które czekają na was w tym magicznym miejscu.

Na drugą edycję Botanicznej Sceny Premier zapraszamy już w najbliższą sobotę, 8 czerwca. Dzień ten upłynie pod znakiem różnorodnych warsztatów, prezentacji, wykładów oraz pokazu mody. To wszystko będzie miało miejsce począwszy od godziny 10:00 w „Botaniku” w Zabrzu. Poprzednie wydarzenie zgromadziło wielu mieszkańców miasta, co zmotywowało nas do zorganizowania kolejnej edycji i przygotowania jeszcze więcej atrakcji.

Już 08.06.2024 r., po raz drugi, MOB Zabrze otworzy drzwi dla tych, którzy pragną doświadczyć czegoś niepowtarzalnego. Zespół „aktorów pierwszego planu” jest przygotowany na to wydarzenie, które zaskoczy was różnorodnością – od ekologicznych warsztatów, przez botaniczne prezentacje, po pokazy mody i koncerty.

Jedną z nowości podczas drugiej edycji Botanicznej Sceny Premier będzie pokaz tworzenia bonsai na żywo, prowadzony przez mistrza tej sztuki. Ponadto, goście będą mieli okazję ponownie zobaczyć Kwiatowy Pokaz Mody oraz uczestniczyć w wieczornym koncercie – atrakcjach, które były już obecne podczas majowej odsłony wydarzenia.

Zgodnie z programem, spotkania rozpoczynają się o godzinie 10:00 warsztatami rozwojowymi „Mapa Marzeń” (koszt uczestnictwa wynosi 50 zł). Następnie, o godzinie 12:00, odbędzie się prelekcja „Mowa Kwiatów”, poświęcona znaczeniu kwiatów w poezji i uczuciach człowieka. Pozostałe punkty programu obejmują wykład na temat ziołowych korzyści dla pszczół i ludzi oraz slow-talk na temat patogenów roślin…

Podsumowując, jak poinformowała Agnieszka Zawisza-Raszka, dyrektor MOB Zabrze, Botaniczna Scena Premier to wydarzenie cykliczne, które będzie odbywać się raz na miesiąc. Jeśli nie możecie nas odwiedzić podczas jutrzejszego wydarzenia, zapraszamy was na kolejną edycję już w lipcu!