Centrum Rozwoju Rodziny w Zabrzu organizuje wakacyjną grę terenową dla rodzin

Dla rodzin szukających aktywnego spędzenia czasu i poznania dziedzictwa przemysłowego Zabrza, Centrum Rozwoju Rodziny (CRR) w tym mieście ma coś specjalnego. Organizują wakacyjną grę terenową, która pozwoli uczestnikom odkrywać różne miejsca, a przy tym zdobywać punkty. Gra rozpoczyna się 1 lipca, kiedy to uczestnicy będą musieli odnaleźć punkty kontrolne z listy i uwiecznić swoje odwiedziny na zdjęciach. Bonusowe punkty czekają na drużyny, które odkryją interesujące miejsca lub będą brały udział w lokalnych wydarzeniach, które nie są wymienione na liście. Trzy drużyny z najwyższą liczbą punktów zostaną majestatycznie ogłoszone zwycięzcami.

Jeżeli chcesz wziąć udział, wystarczy zgłosić swoją drużynę (kapitan lub inna osoba dorosła) w CRR, odebrać kartę gry i zarejestrować się na liście uczestników. Karta gry składa się ze strony wprowadzającej, dwóch stron z miejscami do pieczątek oraz listy miejsc do odwiedzenia – każda drużyna otrzymuje jedną taką kartę. Jeżeli potrzebujesz więcej miejsca na pieczątki, możesz odebrać dodatkową stronę w CRR w dowolnym czasie.

Aby oficjalnie rozpocząć grę, drużyny muszą wpisać swoje dane na karcie gry: nazwę drużyny, imię i nazwisko kapitana, liczbę członków (uwzględniając wiek dzieci), numer telefonu i adres e-mail. Wymagany jest również podpis potwierdzający zapoznanie się z regulaminem gry, zamieszkanie na terenie Zabrza oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Zabrze ma mnóstwo punktów do odwiedzenia. Uczestnicy mogą rozpocząć swoją podróż w dowolnym momencie, odwiedzając różne miejsca w dowolnej kolejności i liczbie. Drużyny mogą poruszać się jak tylko chcą, ale organizatorzy zachęcają do pieszych lub rowerowych wycieczek. Czas trwania trasy jest liczony od dnia odbioru karty gry do dnia jej zwrotu, a krótsze czasy będą nagradzane dodatkowymi punktami.

W miejscach z listy do odwiedzenia można zdobywać pieczątki. Jeśli nie jest to możliwe (na przykład z powodu wolnego dnia lub jeśli lokalizacja to pomnik), uczestnicy powinni zrobić zdjęcie, które jednoznacznie potwierdzi obecność drużyny w danym miejscu.

Kartę gry wraz z mapą można zwrócić w dowolnym czasie podczas trwania gry w godzinach pracy CRR (od wtorku do piątku między 7:30 a 15:30, a w poniedziałki do godziny 17:00). Ostatni termin to 30 sierpnia do godziny 12:00.

Na zakończenie gry, każda drużyna powinna stworzyć mapę Zabrza z odwiedzonymi miejscami. Sposób wykonania jest dowolny, a kreatywność będzie dodatkowo doceniona.