Zdolny policjant z Zabrza triumfuje na sportowym polu w piątych mistrzostwach polskiej policji w triathlonie

Aspirant sztabowy Jordan Kowalczyk, który służy w Komisariacie Pierwszym Policji w Zabrzu, nie tylko jest zdolnym funkcjonariuszem, ale także utalentowanym sportowcem. Specjalizuje się w jednej z najtrudniejszych dyscyplin sportowych – triathlonie. W miejscowości Susz odbyły się niedawno V Mistrzostwa Polski Policjantów w Triathlonie na dystansie ½ Ironman, które były częścią wydarzenia znanego jako Susz Triathlon 2024. Nasz zdolny zabrzański policjant okazał się jednym z medaliści, zdobywając trzecie miejsce w kategorii open dla funkcjonariuszy.

Patronat honorowy nad Mistrzostwami objął Komendant Główny Policji. Wydarzenie było współorganizowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie oraz Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Olsztynie.

Susz Triathlon to legendarna impreza dla miłośników tej ciężkiej dyscypliny sportowej. Każdego roku zgłasza się do niej ponad 1000 ambitnych sportowców. Dodając do tego liczne tłumy kibiców, które dopingują zawodników na trasie rowerowej, biegowej i na mecie wyścigu, otrzymujemy niezwykle atrakcyjne wydarzenie, które łączy skrajnie wymagający sport z rozrywką wysokiej jakości.

Zawody o nazwie ½ Iroman obejmują trzy etapy:

  • 1,9 km pływania,
  • 90 km jazdy na rowerze
  • 21,1 km biegu.

Triathlon to prawdziwe wyzwanie dla najbardziej wytrwałych i zdyscyplinowanych sportowców. Na takich właśnie zapracował aspirant sztabowy Jordan Kowalczyk, który w codziennej pracy służy jako Zastępca Komendanta w Komisariacie Pierwszym Policji w Zabrzu. Po zaciętej rywalizacji nasz zdolny policjant ukończył zawody z imponującym czasem 4:32:02, co dało mu trzecie miejsce w otwartym konkursie dla policjantów.

Naszym życzeniem dla aspiranta sztabowego Jordana Kowalczyka jest dalsze utrzymanie zdrowia i wytrwałości, które pozwolą mu dążyć do kolejnych sportowych celów.