51-latek z trzema promilami alkoholu we krwi powoduje kolizję na ulicy Pszczyńskiej

Pod wpływem blisko trzech promili alkoholu, mężczyzna w wieku 51 lat zdecydował się na kierowanie samochodem. To niestety doprowadziło do kolizji na ulicy Pszczyńskiej. Incydent nie skończył się na szczęście żadnymi poważnymi obrażeniami dla udziału biorących w nim osób. Czujny obywatel zaalarmował służby policyjne o kierowcy, który był pod wpływem substancji odurzających. Chcielibyśmy wyrazić naszą wdzięczność dla osoby, która zgłosiła ten incydent, dzięki czemu nietrzeźwy kierowca został zatrzymany.

Do tego zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie, około godziny 9:00, na ulicy Pszczyńskiej. Kierujący pojazdem marki Audi, 51-letni mężczyzna, nie ustąpił pierwszeństwa innemu samochodowi – Kia, co spowodowało kolizję. Na miejsce przybyli policjanci z ruchu drogowego, którzy przeprowadzili badanie alkomatem. Okazało się, że mężczyzna za kierownicą Audi miał prawie trzy promile alkoholu w swoim systemie. Nietrzeźwy 51-latek będzie musiał teraz odpowiedzieć za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu oraz spowodowanie kolizji drogowej.

Pragniemy przypomnieć o kontynuującej się kampanii społecznej „Nie reagujesz – akceptujesz!”. Dzięki niesamowitej współpracy z Państwem, wielokrotnie udało się zatrzymać sprawców różnego rodzaju przestępstw, takich jak kradzieże, włamania, czy rozboje. Zatrzymano także wielu kierowców, którzy mimo spożycia alkoholu, zdecydowali się na prowadzenie pojazdu. Nadal liczymy na Państwa wsparcie i jesteśmy wdzięczni za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście.

Policja Zabrza przypomina, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, czyli mając we krwi powyżej 0,5 promila alkoholu to przestępstwo. Za to przewinienie grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat oraz utrata prawa jazdy na okres od 3 do 15 lat. Jeśli natomiast badanie alkomatem wykaże od 0,2 do 0,5 promila alkoholu we krwi kierowcy, jest to traktowane jako wykroczenie jazdy po spożyciu alkoholu. Kierowca może wtedy zostać ukarany grzywną do 30 000 złotych (lecz nie mniejszą niż 2500 zł) lub aresztem do 30 dni. Dodatkowo, sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres od pół roku do trzech lat.