Motocyklisto uważaj!

Mimo iż październik to typowo jesienny miesiąc, kiedy to o poranku i wieczorami trzeba nakładać na siebie ciepłe ubrania, cały czas możemy cieszyć się ciepłymi i słonecznymi dniami. Właśnie wtedy istnieje zdecydowanie większa szansa na spotkanie motocyklistów oraz kierowców quadów, którzy cały czas pozostają pod nadzorem policji. W miniony weekend drogówka skontrolowała 34 kierowców motocykli. Troje z nich nie posiadało prawo jazdy na motor, którego wymaga się przed rozpoczęciem jazdy na tego typu pojeździe.

Tylko i wyłącznie w trakcie jednego weekendu policjanci ujawnili 16 przekroczeń. Trzech spośród 34 kierowców kierujących motocyklem byli pod wpływem alkoholu, a jeden pod wpływem narkotyków. 2 z nich z kolei nie miało prawa kierować pojazdami mechanicznymi (złamali decyzję sądu).

Bezpieczeństwo motocyklistów powinni mieć na uwadze nie tylko mieszkańcy Zabrza, ale i całej Polski. Jednakże brak odpowiedzialności kierowców pokazuje, że nie traktują oni swojego bezpieczeństwa oraz życia z należytym szacunkiem. Pogoda ulega zmianie i robi się coraz zimniej, dlatego motocyklistów będzie na drogach coraz mniej. Warto jednak zawsze kontrolować sytuację na drugim pasie, żeby maksymalnie ograniczyć ilość wypadków. Wystarczy po prostu patrzeć w lusterko. Każdy musi kierować się zarówno rozsądkiem, jak i wyobraźnią, a może wtedy polskie drogi staną się bardziej bezpieczne.

Dodaj komentarz