Nowy inwestor w Zabrzu

Kilka dni temu miało miejsce rozstrzygnięcie przetargu odnośnie sprzedaży kolejnej nieruchomości znajdującej się w zabrzańskiej strefie. Najlepsza propozycja padła od firmy Armet, czyli grupy SBS słynącej z usług grzewczych oraz sanitarnych. Firma ta stała się nowym właścicielem powierzchni, która wynosi 0,6492 ha. Zapłaciła ona w sumie 686 tys. zł netto. To jednak tylko początek wydatków. Cała inwestycja wyniesie firmę przeszło 5 mln złotych.

Warto zauważyć, że zabrzańska strefa to doskonała lokalizacja, która cieszy się sporą popularnością. Na dzień dzisiejszy aż 31 podmiotów zdecydowało się na nabycie tych terenów. Ilość ta daje niemalże 90% oferowanej powierzchni. Spośród wszystkich 31 firm, 15 działa już intensywnie i może pochwalić się prężnie rozwijającą się działalnością gospodarczą. Na dzień dzisiejszy kwota wszystkich inwestycji przekracza 500 mln złotych. Oprócz tego aż 1,5 osób zostało zatrudnionych w nowych miejscach pracy.

Dlaczego tereny te są tak atrakcyjne?

Omawiana strefa ekonomiczna w Zabrzu to łącznie 157 hektarów, które podzielono na 45 działek. Mają one różną wielkość, które wahają się od 0,5 do 21 hektarów. To obszary bardzo atrakcyjne, gdyż infrastruktura jest tutaj na najwyższym poziomie. Dobra lokalizacja to kolejna zaleta tego miejsca. Blisko autostrady, niedaleko lotnika , a do tego szereg dobrze wykształconych ludzi. Czego jeszcze można oczekiwać od strefy ekonomicznej? Cała strefa przynosi nie tylko zysk materialny dla Zabrza, ale również sprawia, że samo miasto wydaje się bardziej atrakcyjne dla większego grona osób. Następuje tutaj intensywny rozwój oraz więcej miejsc pracy dla ludzi. Skutkiem tego miasto zyskuje większe pieniądze z opłacanych podatków, co sprawia, że przy pomocy budżetu można uczynić więcej dobrego dla miasta oraz mieszkańców.