Pszczoły też miały swoje święto

Mimo iż mamy już przyjemność zbierać złote liście, które sypią się z drzew nie warto zapominać o pięknych wydarzeniach, które miały miejsce latem. Chodzi przede wszystkim o święto pszczół, kiedy to odbyło się między innymi spotkanie z pszczelarzem. Wszyscy ochotnicy mogli budować domki przeznaczone dla owadów oraz wspólnie świętować Dni Pszczół. Obchody miały miejsce w Miejskim Ogrodzie Botanicznym.

Miały one na celu zwrócenie uwagi na rolę jaką odgrywają te niewielkie, ale jakże ważne owady. W dalszej kolejności mogliśmy wziąć udział w warsztatach oraz dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat życia pszczół oraz ich funkcjonowania. Wszyscy obecni, a przede wszystkim dzieci ucieszyły się najbardziej z gier planszowych w których udział wzięli uczestnicy w każdym wieku. Pytania powiązano z owadami zapylającymi.

Atrakcje dotyczyły chociażby budowania domków dla owadów oraz poznania roślin miododajnych, które można spotkać w zabrzańskim botaniku. Jedną z największych atrakcji było nabywanie pysznych miodów oraz kosmetyków w których znalazł się cenny składnik – naturalny miód. Warto mieć na uwadze, że wydarzenie to odbędzie się również w przyszłym roku, dlatego trzeba wypatrywać kiedy nastąpi to dokładnie oraz kto może z niego skorzystać. Warto jeszcze nadmienić, że organizacją całej imprezy zajęła się Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu. To właśnie tam można odszukać niezbędnych informacji na ten temat.

Dodaj komentarz