Ruszyła budowa boiska treningowego dla piłkarzy Górnik Zabrze

Dnia 03.03.2021 roku rozpoczęły się przygotowawcze prace nad budową treningowego boiska dla Górnika Zabrze. Pogoda dopisała na tyle, aby rozpocząć przygotowania pod inwestycję przy ulicy Rataja. Miejsce to jest aktualnie porośnięte chaszczami, zaś w lutym przyszłego roku ma być zakończona budowa sztucznej murawy piłkarskiej.

Nowe boisko ze sztuczną murawą

Sztuczna murawa piłkarska połączona z zapleczem oraz z halą pneumatyczną ma być idealnym rozwiązaniem na treningi również w zimie, bez względu na sytuację pogodową. 5 marca w piątek 2021 roku podpisano umowę na inwestycję z wykonawcą w Urzędzie Miejskim w Zabrzu. Informację o samej inwestycji przekazał premier Morawiecki Mateusz już w sierpniu 2019 roku podczas konferencji na płycie głównej stadionu im. Ernesta Pohla. Miasto Zabrze dostało dofinansowanie w wysokości około 3 milionów złotych na rozbudowę infrastruktury treningowej, z której korzystają piłkarze Górnika oraz na zrealizowanie projektu z halą MOSiR z programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”. Umowę z InterHall – głównym wykonawcą treningowego boiska podpisano 30 lipca 2020 roku. 

Boisko treningowe Górnika Zabrze w technologii naturalnej 

Całość inwestycji kosztowało miasto Zabrze 4,5 milionów złotych, w tym 3 miliony pozyskane z dofinansowania z Ministerstwa Sportu. Prace nad boiskiem obejmują wykonanie boiska o nawierzchni z trawy sztucznej oraz boisko treningowe o wymiarach 105 × 68 metrów. Dookoła boiska mają pojawić się piłkochwyty, a nad boiskiem znajdzie się balon o wymiarach 115 × 74 metrów. Powstanie równie zaplecze socjalne oraz techniczne, pokoje dla trenerów oraz szatnie dla piłkarzy wraz z umywalkami. Boisko wraz z obiektami ma być ogrodzone, zagospodarowane zielenią wraz z miejscami parkingowymi oraz chodnikami. Roboty budowlane planowo mają zostać zakończone do końca listopada 2021 roku, zaś cała inwestycja do końca lutego 2022 roku.