Sytuacja w naszym regionie pogarsza się

Śmiertelny wirus sprawia, że ludzie zaczynają się bać wychodzenia z domu. Jest to związane z coraz większą liczbą zachorowań, która przyspiesza w zastraszającym tempie nie tylko w Polsce, ale również i na całym świecie. W dniu dzisiejszym, czyli 7 października w całym kraju stwierdzono aż 3003 przypadki zarażenia koronawirusem. Jednakże w tym miejscu warto zaznaczyć, że mowa tutaj o potwierdzonych przypadkach. Arytmetyka oraz doświadczeni epidemiolodzy zgodnie informują, że w ich mniemaniu zachorowań jest o wiele więcej. Mowa tutaj o ilościach od 10 do nawet 30 tysięcy osób. Wśród nich ogromna ilość nie ma jakichkolwiek objawów, stąd oficjalne statystyki pozostają mocno zaniżone. Wszyscy jednoznacznie informują, że przypadków jest i będzie coraz więcej.

Kiedy wziąć pod uwagę dzień dzisiejszy w Zabrzu 716 osób ma potwierdzonego wirusa. W ciągu jednej doby przybyły 4 osoby, które uzyskały wynik dodatni. Z kolei 58 ludzi przebywa na kwarantannie. 3 osoby wśród wszystkich zarażonych wymagają hospitalizacji. W sumie 683 osoby pokonały wirusa i wróciły do zdrowia (w ciągu ostatniej doby 8 osób). Niestety życie straciło 5 mieszkańców Zabrza.

To groźny wirus, który nie opuści nas tak szybko, dlatego trzeba robić wszystko, żeby zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa. Chodzi przede wszystkim o zakrywanie ust i nosa, regularną dezynfekcję rąk oraz zachowanie dystansu publicznego.

Dodaj komentarz