Walka z narkotykami w Zabrzu trwa! Kolejne zatrzymania ze strony policji

Śmiała akcja policji w Zabrzu przyniosła znakomite rezultaty w walce z narkotykami. To właśnie śląski oddział Centralnego Biura śledczego Policji przeprowadził zakrojoną na wielką skalę akcję, która była rezultatem odkrycia szajki zajmującej się produkcją narkotyków. W wyniku śmiałych działań służb mundurowych doszło do zatrzymania pięciu mężczyzn, którzy odpowiedzą za paranie się tym procederem. W miejscu zatrzymania jednocześnie dokonano konfiskaty zarówno wyprodukowanych narkotyków, jak i sprzętu służącego do uprawy konopi. Policja przejęła aż 12 kg marihuany, a także i blisko 1000 krzaków konopi indyjskich.

Narkotyki w Zabrzu

Dokonywanie podobnych odkryć nie należy do najczęstszych wydarzeń, które można zapisać w annałach historii. Tym bardziej to wielkie odkrycie wydaje się niezwykle ważnym etapem walki z nielegalnym handlem narkotykami. Funkcjonariusze śląskiego Centralnego Biura Śledczego Policji skrupulatnie przeprowadzili śledztwo, które doprowadziło ich bezpośrednio do szajki przestępców. Cała piątka zatrzymanych mężczyzn usłyszy podobne zarzuty, a wobec zebranych dowodów trudno będzie przypuszczać, aby sąd wydal łagodny wyrok.

Akcja CBŚP

W śmiałej akcji CBŚP przejęto nie tylko 12 kg marihuany, ale również zlikwidowano plantację konopi indyjskich, która składała się z niemal 1000 krzaków. Według wstępnych szacunków narkotyki, które można byłoby wytworzyć przy pomocy tej rośliny, oscylowałyby w wartości nawet 3,4 mln złotych. Co więcej, tak duża ilość znalezionego narkotyku umożliwiałaby mężczyznom przygotowanie aż 212 tysięcy porcji handlowych marihuany.

Co grozi zatrzymanym?

Sprawą przede wszystkim zajmie się prokuratura Rejonowa w Częstochowie, która czterem zatrzymanym mężczyznom postawiła zarzuty polegające na uprawie konopi innych niż dopuszczalne, czyli włókniste. Co więcej, dwóch z nich usłyszało również dodatkowe zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków. Z kolei losem piątego zatrzymanego obecnie zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Zabrzu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty dotyczące wytwarzania znacznych ilości narkotyków, a także i uprawy znacznych ilości konopni niewłóknistych. Wobec aresztowanych wystosowano areszt tymczasowy. Za stawiane im zarzuty mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze czasu, który wynieść może nawet i 15 lat.

Dodaj komentarz